תחומי מחקר והתמחות תנאי קבלה מלגות ופרסים מידע נוסף - למי לפנות? מרכזי ומכוני מחקר לוח סמינרים לימודים בתל אביב: הנדסה אזרחית ME

גיאוטכניקה

הנדסה גיאוטכנית  הינה התחום של הנדסה אזרחית המתייחס לקרקע, סלע ומים תת-קרקעיים, והקשר שלהם לתכנון, ביצוע ותפעול של פרוייקטים הנדסיים. 

מאחר וכמעט כל מבנה מבוסס על או בתוך הקרקע / הסלע (למעט מבנים צפים במים או באוויר), הנדסה גיאוטכנית הינה חלק בלתי נפרד מהתכנון, הביצוע והתפקוד של מבנים אלו.

ההתייחסות ההנדסית לקרקע הינה, לעיתים, כגוף אקטיבי המפעיל עומסים על מבנים  (כגון: מבנים תומכים, מבנים תת-קרקעיים), ולעיתים כגוף המגיב לעומסים (כגון: ביסוס של מבנים, יציבות של מדרונות ותגובות לרעידות אדמה) ולעיתים כחומר בנייה (כגון: חומרי מיסעה, חומרי מילוי לסוללות, קירות מקרקע משוריינת).

ההנדסה הגיאוטכנית המודרנית דורשת שילוב של הבנה יסודית של מכניקה, התמצאות בתכונות המכניות של קרקעות וסלעים ויכולת בחישובים אנליטיים ונומריים במחשב.

הפעילות של מהנדס גיאוטכני משלבת עבודה במשרד, במעבדה ובאתר.

 

תכניות לימוד והשתלמות

 

הפירוט להלן ממצה ומשקף במידת האפשר את הפירוט בקטלוג. דרישות ההשלמה המדוייקות והפרטים המלאים מפורטים בקטלוג העדכני של ביה"ס ללימודי מוסמכים.


מסלול לתואר: "מגיסטר למדעים בהנדסה אזרחית (גיאוטכניקה)"

לסטודנטים בוגרי תואר ראשון ארבע שנתי בהנדסה אזרחית המשתלמים בנתיב עם תיזה - M.Sc

נושאי ההשתלמות: ביסוס מבנים, יחסי גומלין קרקע-מבנה, ניתוח יציבות מדרונות, חישוב מבנים תומכים, תכונות מכניות של הקרקע, שיטות חקיקה ומדידה בשדה, בחינת שיטות תיאורטיות לחישוב מצבי הרס.


מסלול לתואר: "מגיסטר להנדסה בהנדסה אזרחית (גיאוטכניקה)"

לסטודנטים בוגרי תואר ראשון ארבע שנתי בהנדסה אזרחית המשתלמים בנתיב ללא תיזה - ME

נושאי ההשתלמות: ביסוס מבנים, יחסי גומלין קרקע-מבנה, ניתוח יציבות מדרונות, חישוב מבנים תומכים, תכונות מכניות של הקרקע, שיטות חקיקה ומדידה בשדה, בחינת שיטות תיאורטיות לחישוב מצבי הרס.

 

לימודים לתואר דוקטור PhD

 

חברי הסגל בתחום

שם דרגה פקס דוא''ל מס' טלפון
טלסניק מרק פרופ''ח היחידה להנדסת מבנים וניהול הבנייה talesnik@tx.technion.ac.il 04-8292295
קלר אסף פרופ''ח היחידה להנדסת מבנים וניהול הבנייה klar@technion.ac.il 050-7499998
04-8292647
קישורים נלויים
לימודי מוסמכים בטכניון
חיפוש

מידע למועמד
עמוד בית |  מפת הפקולטה |  אלפון פקולטי |  מפת אתר |  צור קשר |  English
  Copyright © 2006 Civil. All Rights Reserved. Created by Catom web design