לימודים בתל-אביב: הנדסה אזרחית ME

ME לימודים בתל אביב

תוכנית לקראת תואר מגיסטר (.(M.E בהנדסה אזרחית- התמחות בייזום וניהול עסקי בבנייה

 יועץ אקדמי: פרופסור-חבר יחיאל רוזנפלד, הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית

ייזום וניהול עסקי בבנייה בארץ ובחו”ל דורשים ידע ומיומנות בתחומים ניהוליים, כלכליים, עסקיים, הנדסיים, תיכנוניים ומשפטיים. בשנים האחרונות מורגש צורך גובר והולך בהכשרתם ברמה גבוהה של מהנדסים אזרחיים לפעול בצורה מובנית ומקצועית יותר בהיבטים הייזמיים והעסקיים של פרוייקטי בנייה. בתוכנית המוצעת הוכן תמהיל ייחודי של קורסים עם דגש חזק על שלבי הייזום, ניתוח הכדאיות והניהול העסקי של פרוייקטי בנייה, תשתיות ונדל”ן, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי.

סגל אקדמי

מרצים פנימיים וחיצוניים מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון, עם תגבור של מרצים במקצועות נבחרים מן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים ומתוכנית ה- MBA של הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול, וכן מרצים חיצוניים בתחומי המשפטים, הפיננסים, השיווק ועוד.

קהל היעד

התוכנית מיועדת בעיקר לבוגרי הנדסה אזרחית וסביבתית או בוגרי תואר ראשון בתחום קרוב המעוניינים להתמחות בנושאי הייזום והניהול העסקי בבנייה.

תנאי סף

• מהנדסים בוגרי הנדסה אזרחית וסביבתית מהטכניון/מאוניברסיטאות שממוצע ציוניהם מעל 75.

• בוגרי פקולטות הנדסיות אחרות ובוגרי ארכיטקטורה מהטכניון/מהאוניברסיטאות בממוצע 75 ומעלה – יידונו בהתאם לרקע האקדמי שלהם ויחויבו בהשלמות.

• בוגרי מכללות- יוכל להגיש מועמדות אך ורק בוגר מכללה אשר הוכרה ע”י המועצה להשכלה גבוהה והוסמכה על ידה להעניק תואר אקדמי ראשון. כל מועמד ייבדק על פי לימודיו הקודמים, היקפם והישגיו בהם. בוגרי המכללות מתבקשים להעביר אישור ובו דירוג המועמד יחסית לבוגרים האחרים באותו מסלול. תכנית הלימודים של מועמד אשר יתקבל תיקבע בהתאם לרקע שלו. בדרך כלל יחויבו בוגרי מכללות בנקודות לימוד נוספות על אלה המופיעות בפירוט של היחידות האקדמיות.

• המועמדים יעברו ועדת קבלה.

• הקבלה לתוכנית הינה על בסיס מקום פנוי.

* כל כללי ביה”ס ללימודי מוסמכים יחולו על המתקבלים לתכנית. במקרה של סתירה בין הנאמר בדפי המידע לבין תקנון ביה”ס ללימודי מוסמכים, תקנון ביה”ס ללימודי מוסמכים הוא בר התוקף מביניהם.

מתכונת הלימודים

הלימודים ימשכו כשנתיים, ויתקיימו פעמיים בשבוע בשעות אחה”צ – בין השעות 17:00-21:00.

זכאות לתעודה

התוכנית תקנה לבוגריה שעמדו בכל הדרישות האקדמיות תוארM.E. מגיסטר להנדסה בהנדסה אזרחית – ניהול הבנייה, מטעם הטכניון – ביה”ס למוסמכים.

* קבלת התואר מותנית בעמידה בדרישות ביה”ס ללימודי מוסמכים, וזאת בכפוף לתקנון ביה”ס.

תאריך פתיחה בתל אביב: נובמבר 2010.

למידע נוסף אודות התוכנית

לירון מור, טל’: 03-6966662 שלוחה 4 , lironm@technion.ac.il