טקס הענקת תארי מגיסטר תשע”ז

05.06.2017
הנדסה אזרחית וסביבתית אודיטוריום רבין

טקס הענקת תארי מגיסטר תשע”ז

מאת: שלי בן צבי עציוני

בוגרי הטכניון הנרגשים ומשפחותיהם הגיעו בתאריך 05.06.17  לטקס החגיגי להענקת תארי מגיסטר באמפיתיאטרון ע”ש קלנר. במעמד הבוגרים מכל הפקולטות הוענקו התארים לבוגרים אשר סיימו בהצטיינות יתרה וביניהם הבוגר גידו בן מהסלול למדעי איכות הסביבה בהנחיית פרופ”ח דוד ברודאי ופרופ”ח ערן פרידלר.

לאחר הטקס המרכזי, התכנסו בוגרי הפקולטה בבניין רבין שם חיכתה להם קבלת פנים חגיגית, כיבוד ופוסטרים שהציגו את עבודותיהם של בוגרי הפקולטה. לאחר קבלת הפנים התקיים טקס הענקת התעודות לכלל הבוגרים באודיטוריום. את הטקס הנחה פרופ”ח רפאל זקס, סגן דיקן למחקר וללימודי מוסמכים. פרופ”ח זקס בירך את הנוכחים והדגיש את מגוון תחומי המחקר אשר הפקולטה מקדמת: “הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית היא פקולטה מגוונת במיוחד. תחומי המחקר השונים כוללים היבטים של מכניקה, דינמיקה, ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה, מדעי החברה, כלכלה, ועוד. במובנים מסוימים הפקולטה היא כמו מיקרוקוסמוס של אוניברסיטה קטנה כשלעצמה. הדבר מתבטא באופן מובהק בשקפים שיוקרנו בטקס בזמן עליית הבוגרים לבמה ובהם יוצגו בתמצות התחומים המגוונים אותם הסטודנטים חקרו, החל מפרות ואלמוגים ועד לכבישים ובניינים”. פרופ”ח זקס בירך את הבוגרים והדגיש כי משפחת הפקולטה תקבל בזרועות פתוחות בוגרים מצוינים שיחפצו להמשיך ללימודי דוקטורט “אני מאחל לכם הבוגרים, שתיהנו בחייכם המקצועיים ממגוון נושאים עשיר ומעניין לפחות כמו זו שהפקולטה הציעה לכם. ובכל מקרה, במידה וסקרנותכם הטבעית תגבר על הסיפוק שבמעשי היום יום בתעשייה, תוכלו תמיד לחזור אלינו לתואר נוסף”.

פרופ’ עודד רבינוביץ’, דיקן הפקולטה, פתח את דבריו במילות תודה לפרופ”ח תומר טולדו אשר סיים את תפקידו כסגן דיקן למחקר וללימודי מוסמכים בארבע השנים האחרונות: “מתוקף תפקידו, תומר הוביל את הטיפול בלימודי התארים המתקדמים בפקולטה ובאופן אישי בכולכם. תומר ניהל את כל הליכי הקבלה שלכם ללימודים, את מערך המעקב, הפרסים וציוני ההצטיינות, את וועדות הבוחנים ואת בחינות הגמר. בשורה התחתונה, הנהיג בהצלחה את המערך שכל משמעותו היא להביא להצלחה שלכם. על כך, בשמי ובשמכם אני מודה לו ומאחל לפרופ”ח זקס הצלחה שאינה נופלת מזו”. פרופ’ רבינוביץ’ המשיך ובירך את הבוגרים: “היום, העשייה שלכם נמצאת בחוד החנית של המחקר המדעי וההנדסי התחום בו עסקתם. הטכנולוגיות, השיטות, התפיסות, והתובנות אליהם הגעתם נמצאים בחזית הידע. תוך זמן קצר, כל זה יהפוך לפחות רלוונטי. מה בכל זאת יישאר רלוונטי וילך אתכם הלאה בכל צעד בקרירה? כל אותם יכולות, דרכי חשיבה, ותפיסות מדעיות והנדסיות שפתחתם תוך כדי ההתמודדות עם המחקר והלימודים: יכולת לשאול את השאלות הנכונות, יכולת לגבש אסטרטגיות כדי לענות על השאלות האלו, יכולת להבין שחלק גדול מהאסטרטגיות האלו לא שווה כלום, יכולת לקבוע מטרות לטווח ארוך ולפרוט אותן לשלבי ביצוע מציאותיים, יכולת לצאת בהצהרה “זה נכון” גם כאשר אתם הראשונים בעולם שחושבים כך, היכולת להעביר רעיונות מופשטים בעל פה, בהתחלה למנחה, לחבריכם המשתלמים, לקהל במסגרת ההרצאה הסמינריונית, ואחר כך בכתב, לבוחנים ולקהילה המדעית, כל אלו ילכו אתכם לאורך כל המשך הקריירה”.  

נציג הבוגרים ערן הרוניאן בירך את הנוכחים והודה בשם כל הבוגרים לפקולטה על שנים של תמיכה והענקת סביבה תומכת אשר אפשרה קידום מחקר פורה ומוצלח.

פרופ”ח אורי שביט הציג לנוכחים את תוצאותיו של מחקר חדשני אשר הוביל שהתמקד בפענוח מנגנון הצריכה של מדוזות בעזרת מודל מתמטי. פענוח המכניזם מאחורי מנגנון זה עשוי לסייע בהבנת האינטראקציות בין טורפים ונטרפים והגנה מפני עקיצות מדוזות.

לאחר הרצאתו של פרופ”ח שביט נפתח שלב הענקת התעודות בו נקראו 76 הבוגרים הנרגשים לקבל את התעודות מידי ראשי היחידות: פרופ’ יורם שיפטן – ראש היחידה להנדסת תחבורה וגיאו-אינפורמציה; פרופ’ יהודה עגנון – ראש היחידה להנדסת הסביבה, מים וחקלאות; פרופ’ אביעד שפירא – ראש היחידה להנדסת מבנים וניהול הבניה, ופרופ”ח יחיאל רוזנפלד – ראש תכנית המגיסטר להנדסה בניהול הבניה בת”א.