טקס פרס ינאי בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית

07.02.2018
הנדסה אזרחית וסביבתית אודיטוריום רבין

 

הפקולטה זוכה בפרס ינאי

מאת: שלי בן צבי עציוני

הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בולטת במספר חתני פרס ינאי ובמצוינות האקדמית אותה חרטה על דגלה. פרס ינאי לשנת תשע”ז היה מרגש ומשמעותי במיוחד עבור הפקולטה, שזכתה בפרס הפקולטה המצטיינת. פרופ”מ מחמוד ג’בארין, זכה בפרס ינאי למצוינות בחינוך אקדמי.

חתני פרס ינאי הינם חברי הסגל האקדמי בטכניון אשר תרמו תרומה משמעותית לקידום החינוך האקדמי בלימודי ההסמכה בטכניון.  השנה זכה בפרס ינאי, פרופ”מ מחמוד ג’בארין מהיחידה להנדסת מבנים וניהול הבניה. משה ינאי, אשר על שמו ובתרומתו מוענק הפרס, הינו בוגר הפקולטה להנדסת חשמל בשנת 1975 ונשוי לרחל. במהלך השנים משה ינאי הוביל סטארט-אפים בקנה מידה עולמי בתחום אמצעי אחסון נתונים. הוא קידם והוביל פרויקטים שהיו חידושים טכנולוגיים והתפתחו להצלחות ענק . על שמו רשומים 40 פטנטים, ופירות עבודתו היו בין היתר סיבה מרכזית להפיכתה של EMC לחברת ענק, כמוביל הפיתוח של החומרה והתוכנה של מוצר הדגל שלה. כמו כן הוביל ומימן את חברת הסטארט-אפ הישראלית XIV אשר בתורה נקנתה על ידי IBM. מעבר לעיסוקיו בתחום החשמל והתכנה, משה ינאי רואה כשליחות את קידום ההוראה האקדמית ותגמול מורים מצטיינים במיוחד. פרס ינאי מוענק כאות הוקרה והערכה לחברי הסגל האקדמי, המהווים מופת בתרומתם להוראה וללמידה ובמאמציהם לחזק את תחושת השייכות והמעורבות של הסטודנטים בטכניון. היחידה האקדמית המצטיינת לתשע”ז הינה הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית.

הפקולטה הזוכה, אף זכתה לארח את הטקס שהתקיים בבניין רבין ב7.2.18. לאחר קבלת פנים חגיגית וטעימה במיוחד, התאספו האורחים באודיטוריום.

את הטקס הנחה פרופ”ח אלון וולף מהפקולטה להנדסת מכונות. פרופ’ פרץ לביא, נשיא הטכניון, נאלץ להעדר מהטקס עקב נסיבות לא צפויות, ואת מקומו החליפה רעייתו, ד”ר לינה לביא. ד”ר לביא נשאה את ברכת הנשיא וציינה כי “שבע שנים לאחר שהענקנו את פרס ינאי לראשונה, ניתן להבחין בשיפור משמעותי ויסודי באיכות ההוראה, כעדות להצלחת הפרויקט”.

פרופ’ עודד רבינוביץ’ דיקן הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית  וחתן פרס ינאי לשעבר, בירך בשם הפקולטה על קבלת פרס הפקולטה המצטיינת ” הטקס הוא יום חג לפקולטה לא רק בגלל הזכייה, הכבוד ותשומת הלב אלא גם מפני שהוא מחייב אותנו לחשבון נפש ולהתבוננות פנימה. הפעילות שלנו מושתתת על שלושה ערכים: מגוון, שכולל סטודנטים בינלאומיים, סטודנטים מהפריפריה וסטודנטים מכל המגזרים שמרכיבים את החברה הישראלית; הקשר לקהילה ולחברה והמעורבות בהיבטים סביבתיים, חברתיים ועוד; וההבנה שהסטודנטים אינם הלקוחות שלנו אלא שותפים אסטרטגיים הפועלים לטובת מטרות משותפות – טובת החברה והאנושות.”

אורחי הטקס נהנו מהצגת פרויקט זוכה של פרויקט בניית המהנדס, על ידי הסטודנטים ששחזרו את הדגם שלהם לכבוד האירוע והעמיסו אותו במשקולות על הבמה, לעיני הקהל. הדגם נשא בהצלחה 100 ק”ג, פי 287 ממשקלו.

גלרית התמונות טקס פרס ינאי