תפתחות הטכנולוגיה והאתגרים הרבים העומדים בפני מהנדסי המבנים מצריכים הרחבת ידע, העמקת התמחות וטיפוח היכולות המקצועיות.

הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית מציעה לסטודנטים בוגרי המסלול להנדסת מבנים וכן לסטודנטים בוגרי מסלולים דומים בארץ ובעולם להמשיך בלימודים אקדמיים מתקדמים לתארים גבוהים, מגיסטר (M.Sc)  ודוקטור (Ph.D) .

הלימודים משולבים עם מחקר מתקדם ופיתוח ענפים חדשים בהנדסת מבנים ובתחומי הנדסה אחרים.

במסגרת זו מתאפשרת לסטודנט התמודדות מעמיקה עם נושאים וטכנולוגיות הנמצאים בחזית המחקר והעשייה בהנדסת מבנים עם דגש על הרחבת הידע ותרומה מקורית למדע ולעשייה.

לסטודנטים מצטיינים הבוחרים בנתיב מחקרי ומקדישים את זמנם למחקר ניתנת אפשרות למימון שכר הלימוד וקבלת מלגות עם אפשרות להשתלב בסגל האקדמי הזוטר כמתרגלים, עוזרי הוראה ועוזרי מחקר.

בפני סטודנטים מצטיינים בעלי הישגים מעולים בתואר הראשון נפתח גם מסלול מיוחד לדוקטורט.

הלימודים לתארים גבוהים פתוחים גם בפני מהנדסים המתרכזים בקריירה מקצועית בענפים שונים של הנדסת מבנים, ומעוניינים בהתמחות מקצועית רחבה ורכישת ידע מתקדם בתחום.

במקביל לנתיב המחקר, לימודים אלו מאפשרים נתיב ללא תיזה לקראת התואר “מגיסטר בהנדסה” (ME) .

תכנית הלימודים ניתנת במסגרת ה”יחידה להנדסת מבנים וניהול הבנייה” ב”פקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית” בטכניון.

הלימודים ניתנים במרוכז ביום אחד או ביומיים בשבוע.

סגל ההוראה כולל את מיטב הסגל האקדמי ביחידה, מומחים בעלי נסיון ושם עולמי במחקר ובעשייה הנדסית ואורחים אקדמיים ממיטב אוניברסיטאות המחקר בעולם.

תכנית הלימודים כוללת נושאים במכניקת מבנים מתקדמית, ניסוח ממוחשב במכניקת מבנים ואנליזות אלמנטים סופיים, תכן מערכות מבנים מתקדמים, התנהגות לא ליניארית ודינמית של מבנים, יציבות מבנים ותכן אופטימלי של מבנים.

כמו כן, תוכנית הלימודים מרחיבה את הידע וכוללת לימודים מתקדמים בקונסטרוקציות, בתכן בניינים רבי קומות, בתכן מבנים לרעידות אדמה, במבנים טרומיים ובמבנים מבטון מזויין ודרוך, בגשרי בטון ובמבני פלדה.

תכנית הלימודים במסגרת לימודי מוסמכים הינה מאתגרת ומהווה נדבך נוסף בבניית הקריירה המקצועית בדרך להתמודדות מוצלחת, מהנה ומעמיקה עם האתגרים המקצועיים שמולם מתייצבים מהנדסי מבנים.

לימודים לתארים מתקדמים ביחידה להנדסת מבנים וניהול הבנייה
גב' תמי צאצאשוילי | 04-8292322 | tami@technion.ac.il
מגוון תחומי מחקר
בלימודים לתואר שני/שלישי