מכוני מחקר

בבסיס המחקר של הפקולטה עומדים שורה של מכוני מחקר רב-תחומיים המפעילים היום שורה ארוכה של מחקרים מגוונים. באמצעות פעילות זו מקודמות טכנולוגיות חדשות ומוטמעות בעשייה ההנדסית בארץ ובעולם.

חקר הבנייה
המכון הלאומי לחקר הבנייה
המכון הלאומי לחקר הבנייה

המכון הלאומי לחקר הבנייה הוא המסגרת המחקרית לפיתוח ויישום ידע רב תחומי בסביבה הבנויה בארץ ובעולם. המכון משמש כמוקד של שיתופי פעולה למחקר, בחינה ומימוש רעיונות חדשים ביישום טכנולוגיות מתקדמות בתחום הבנייה.

המכון מופקד על בחינה ואישור של שיטות בנייה חדשות מטעם משרד הבינוי והשיכון. בנוסף, המכון תורם להעשרה וקידום הידע המקצועי, למימוש טכנולוגיות חדישות, וכלים במגוון רחב של נושאים הרלוונטיים לענף הבנייה. המכון פועל לגיבוש אסטרטגיות לפתרון בעיות הנדסיות מורכבות ולגיבוש מדיניות הבנייה של מדינת ישראל. המכון פועל להפצת הידע האקדמי הנרכש בקרב הציבור המקצועי בישראל ובעולם.

תחבורה
המכון לחקר התחבורה
המכון לחקר התחבורה

המכון לחקר התחבורה מהווה מסגרת לשיתופי פעולה במגוון רחב של תחומי מחקר מיחידות אקדמיות שונות. המכון מכוון לפתרון בעיות בעלות חשיבות לאומית רבה בתחומי הבטיחות בדרכים, בקרת תנועה ותעבורה, תשתית דרכים, תכנון תחבורה, תכנון מערכות תחבורה, אנרגיה וסביבה.

הנדסת מים
המכון למחקר המים ע
המכון למחקר המים ע"ש סטיבן וננסי גרנד

המכון למחקר המים ע"ש סטיבן וננסי גרנד פועל כמכון לאומי למחקר בתחומי המדע, טכנולוגיה, הנדסה וניהול משאבי מים בישראל. מטרתו של המכון היא להיות מרכז מצוינות בקנה מידה בינלאומי, והמכון מוביל בתחום מחקר המים בארץ.

הנדסה ימית
CAMERI – המכון הישראלי לחקר הנדסה ימית בע
CAMERI – המכון הישראלי לחקר הנדסה ימית בע"מ

 

CAMERI – המכון הישראלי לחקר הנדסה ימית בע"מ, מיסודם של הטכניון וחברת נמלי ישראל, הוא המכון המוביל בישראל בתחום האוקינוגרפיה הפיזיקלית.
המכון תומך בסטודנטים המבקשים להעמיק את תחומי הידע שלהם בתחומי הפעילות של המכון. אנא היכנסו לדף המלגות באתרנו.

 

מגוון תחומי מחקר
בלימודים לתואר שני/שלישי