דבר הדיקן

דבר הדיקן

ההנדסה האזרחית והסביבתית עברה מהפך משמעותי בעשורים האחרונים, מתחום שמתמקד בתכנון ובנייה של תשתית לתחום  שמטפל בסוגיות מגוונות של איכות חיים, בטיחות וביטחון, וכן בסוגיות אקולוגיות וסביבתיות. קיימות הפכה למניע עיקרי בתחום זה. שינויים אלה הביאו איתם התפתחויות מדעיות וטכנולוגיות חדשות ויצרו צרכים לחינוך והכשרה של הון אנושי, מהנדסים וחוקרים.

הממשק בין החברה, התשתית הטכנולוגית, והסביבה הוא נדבך חיוני בצמיחה הכלכלית, בקיימות, ובאיכות החיים של האוכלוסייה. אותו ממשק הוא גורם מפתח בצמצום פערים חברתיים. רישות המדינה בתשתיות מתאימות יוכל להביא לביטול מושג הפריפריה, ולהפיכת מדינת ישראל למארג חברתי אחד.

הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון היא שער לעולם של עשייה ומחקר אשר מתחיל בהכשרת הון אנושי הנדסי, מדעי ומחקרי מצוין. לפקולטה שלנו יש יתרון בולט על פני מחלקות אחרות באקדמיה בארץ בהיותה רב תחומית. יתרון זה מהווה מנוף ובסיס ליצירת ערך מוסף נוסף לפקולטה, למשיכה של סטודנטים מצטיינים לשורותיה, ללימודים בתואר ראשון ובמיוחד גם בתארים מתקדמים, תוך שילוב במחקר.

היתרון של הפקולטה מהווה גם הזדמנות בעולם המשתנה בתחום הבינוי והתשתיות בכלל ובארץ בפרט בתקופה שבה היקפי הפעילויות בתחום התשתיות הולכים וגדלים. אני מזמין אתכם להיות חלק מהמהנדסים המובילים במשק אשר יתמודדו עם אתגרים רבים בתחומים חיוניים של החיים.

מתעניינים בלימודים?
יש לנו הרבה מה לספר לכם
04-8292399 cee.info@technion.ac.il